Zasada 4 Kroków


KROK 1 – Zaskocz nas pomysłem

Zbierz ekipę przyjaciół - pracowników CEMEX oraz rodzinę i znajomych i wspólnie wypełnijcie elektroniczny wniosek na stronie wolontariatu. Czy to trudne? Nie! A z ułożonym wcześniej w głowie planem, nie zajmie Wam to więcej niż 20 minut.

CO WARTO WIEDZIEĆ JESZCZE O 1 KROKU?
  • W skład drużyny wolontariackiej musi wejść co najmniej 2 pracowników CEMEX.
  • Pamiętajcie czym tak naprawdę jest praca wolontariacka – to bezinteresowna praca na rzecz innych osób/organizacji. Wnioski, które zakładają np. wyłącznie zakup sprzętu i przekazanie go beneficjentowi – nie są traktowane jako projekty wpisujący się w nasz program i zostaną odrzucone na etapie weryfikacji formalne.
  • Dane jakie wprowadzasz we wniosku, w przypadku otrzymania grantu zostaną automatycznie wykorzystane do przygotowania dokumentów. Zadbaj, aby wprowadzane przez Was informacje były poprawne.

KROK 2 – Dopełnijmy formalności

Dostaliście Grant? Brawo! Teraz tylko podpiszcie kilkanaście dokumentów, zbierzcie zezwolenia i  pamiętajcie o podpisach i terminach…. Ale to nie w tym programie! Z wolontariatem CEMEX nie musicie obawiać się zagubienia w formalnościach. Przyjazny system na Waszym indywidualnym koncie projektowym przeprowadzi Was krok po kroku przez kwestie proceduralne, dzięki czemu swoją uwagę będziecie mogli w 100%  poświęcić wyłącznie samej realizacji projektu. 
 
O WARTO WIEDZIEĆ JESZCZE O 2 KROKU?
  • Lider zwycięskiego projektu otrzyma dostęp do indywidualnego miejsca na dysku sieciowym, na którym znajdzie wszystkie informacje i szablony niezbędne do poprawnego przeprowadzenia projektu. Są tu m.in. wzory umów, kopia wniosku oraz wzory formularzy.
  • Formalności sprowadzamy w zasadzie do 2 wymogów – podpisanie umów z liderem i pozostałymi wolontariuszami oraz porozumienie z placówką, na rzecz której chcecie podjąć się pracy. Im szybciej się z tym uporacie, tym szybciej będziecie mogli zabrać się do pracy. Przelew na wskazane konto realizujemy zaraz po otrzymaniu oryginałów umów.

KROK 3 -   Zaczynamy działać!

Ruszajcie w teren, gdy na Waszych kontach zabrzęczą pierwsze złotówki. Od tej chwili kontrolujecie wszystko, co się dzieje z Waszym projektem.
 
O WARTO WIEDZIEĆ JESZCZE O 3 KROKU?
  • Pamiętaj, że rozliczyć projekt możemy TYLKO jeżeli wraz ze sprawozdaniem końcowym przedstawicie FV i rachunki wystawione na Fundację CEMEX Budujemy Przyszłość. Zawsze proś sprzedawcę o tego typu dokument!

KROK 4 – Zaraz, zaraz… to już koniec? 

Gdy brawa już ucichną a kwiatom we flakonach trzeba będzie zmienić pierwszą wodę, pamiętajcie że pozostaje nam ostatni etap do wykonania. Teraz pochwalcie się nam tym co zrobiliście. Zamknijmy też kwestię rozliczenia kosztowego wniosku. 
 
O WARTO WIEDZIEĆ JESZCZE O 4 KROKU?
  • Do rozliczenia projektu potrzebować będziemy dokumentów w oryginale – FV i rachubnki prześlijcie nam po zakończeniu projektu wraz ze sprawozdaniem przygotowanym i wydrukowanym na koncie projektowym.