Strona główna > AKTUALNOŚCI > CEMEX Polska dba o bezpieczeństwo najmłodszych
udostępnij stronę

CEMEX Polska dba o bezpieczeństwo najmłodszych

CEMEX w Polsce dba o bezpieczeństwo nie tylko na terenie swoich zakładów produkcyjnych, ale także w ich najbliższym sąsiedztwie. W tym celu w ramach działalności Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość” organizowane są wydarzenia edukacyjne dla najmłodszych pod nazwą „Uważaj Zuchu na Auta w Ruchu”. Cyklicznie realizowany projekt miał miejsce w listopadzie w Publicznym Przedszkolu z oddziałami zamiejscowymi w Bierawie, gdzie zlokalizowana jest kopalnia kruszyw CEMEX.

Dzięki projektowi „Uważaj Zuchu na Auta w Ruchu” podnoszona jest kwestia poprawy bezpieczeństwa na drogach w miejscowościach, w pobliżu których CEMEX prowadzi swoją działalność biznesową. Mając świadomość zagrożeń, jakie mogą wystąpić przy ruchliwych trasach, którymi transportowany jest surowiec z zakładów, CEMEX propaguje zachowania sprzyjające poprawie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Organizowane wydarzenia są skierowane do dzieci ze szkół i przedszkoli.

Spotkanie z dziećmi w Bierawie było podzielone na trzy części. W pierwszej części najmłodsi mieli okazję porozmawiać z funkcjonariuszami lokalnej policji, którzy wyjaśnili, jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie dzieci były widzami teatrzyku z udziałem aktora. Dzięki przystępnej formie dowiedziały się, dlaczego tak ważne jest zachowanie ostrożności na drodze jako pieszy i przestrzeganie podstawowych zasad poruszania się po ulicy. Na koniec przedszkolaki wzięły udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie na drodze. Spotkanie zwieńczyło wręczenie odblaskowych worków na buty i opasek.

Wydarzenie w Bierawie było ósmym z cyklu spotkań, które odbyły się do tej pory w ramach projektu. W spotkaniach organizowanych w domach kultury lub szkołach i przedszkolach wzięło już udział około 750 dzieci.

Inicjatywa „Uważaj Zuchu na Auta w Ruchu” jest realizowana przez Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość”. Celem Fundacji jest działanie na rzecz lokalnych społeczności, poprzez wspieranie projektów z zakresu edukacji, sportu, kultury i ekologii, wdrażanych w pobliżu zakładów spółki. Działalność Fundacji opiera się na dwóch filarach – programie wolontariatu pracowniczego oraz konkursie grantowym dla organizacji pozarządowych i instytucji oświatowych.

Zuchy1_750.jpg

Zuchy2_750.jpg« wstecz
Współpracują z nami:
Realizacja: kotaniastudio.pl
^ Powrót do góry strony