Strona główna > Wolontariusze CEMEX Polska wspierają społeczność Mirowa
udostępnij stronę

Wolontariusze CEMEX Polska wspierają społeczność Mirowa

Szerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa, nie tylko w miejscu pracy, stanowi jeden z filarów strategii CEMEX Polska oraz wyraża zaangażowanie w poprawę warunków BHP.

W ramach wolontariatu pracowniczego CEMEX Polska, pracownicy firmy zaangażowali się w realizację projektu „Bezpieczna droga do szkoły” w Mirowie. Projekt, który swoją tematyką nawiązuje do jednego z firmowych priorytetów, jakim jest dbałość o bezpieczeństwo zarówno na terenie, jak i wokół naszych zakładów, został zrealizowany z myślą o rozpoczynającym się nowym roku szkolnym.

Wolontariusze wspólnie z mieszkańcami Mirowa i dziećmi z lokalnej szkoły zajęli się porządkowaniem terenu wokół wiat przystankowych. Zadbano również o wygląd samych wiat i barierek przy ciągu pieszym, które zostały wyczyszczone i odmalowane. Dla dzieci i młodzieży przygotowany został także teren pod boisko do gry w piłkę nożną.

Prawie pięćdziesiąt osób było zaangażowanych w prace nad realizacją projektu. Po ich zakończeniu wolontariusze CEMEX wraz z rodzinami mieli okazję do integracji z mieszkańcami podczas rodzinnego pikniku oraz rozgrywek w piłkę siatkową.

CEMEX Polska stara się aktywnie zachęcać swoich pracowników do angażowania się w działania na rzecz lokalnych społeczności. Działający od 2011 roku program wolontariatu pracowniczego cieszy się rosnącą popularnością, o czym świadczy większa liczba realizowanych projektów, jak również rosnąca liczba zaangażowanych w nie osób.

Wolontariat pracowniczy stanowi jeden z filarów działalności Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość”. W ramach programu pracownicy CEMEX Polska mogą składać wnioski o granty finansowe, umożliwiające realizację inicjatyw społecznych w miejscowościach, gdzie CEMEX prowadzi działalność biznesową. W prowadzone działania, poza pracownikami firmy, angażują się także okoliczni mieszkańcy, ich rodziny i znajomi. Projekt zrealizowany w Mirowie jest jednym z wielu, jakie zaplanowano w ramach wolontariatu pracowniczego. W tym roku poza Mirowem wolontariusze CEMEX zrealizują jeszcze 19 projektów w 16 lokalizacjach, w których firma prowadzi działalność.

wolontariat-mirowo-2018.jpg« wstecz
Współpracują z nami:
Realizacja: kotaniastudio.pl
^ Powrót do góry strony